Ініціатива «Зелене відновлення: відбудова заради кращого майбутнього»

Про що ця ініціатива?

Про відновлення країни: відбудоване має бути кращим, ніж втрачене.

Чому це важливо?

  • Українське суспільство добре усвідомлює необхідність якнайшвидшого відновлення країни, подолання жахливих наслідків російської навали для всіх галузей економіки України. Терміновість розробки планів відновлення та фінансової підтримки добре розуміють і в уряді України, і в країнах ЄС. В Україні створено Раду з відновлення, готується багатогалузевий План відновлення України. Паралельно країни – партнери України створюють структури та коаліції на підтримку відбудови нашої країни, небаченими досі темпами розробляють механізми фінансування.
  • На переконання громадських екологічних організацій, вкрай важливо сьогодні закласти засади не відбудови минулого, а побудови майбутнього, – на засадах сталого розвитку, без повторення помилок минулого, заради кращого майбутнього.
  • Інтеграція принципів зеленої політики до цього процесу від самого його початку має стати наскрізним завданням для всіх задіяних структур і всього суспільства.
  • Розробка рекомендацій та конкретних пропозицій щодо зеленого відновлення для різних галузей та територій – необхідний крок для належної відбудови України.

Що ми робимо?

Розробляємо рекомендації щодо зеленого відновлення України для застосування в секторальних/територіальних стратегіях та планах. Наша робота базується на попередньому й поточному досвіді діяльності наших організацій щодо впровадження принципів сталого розвитку, Європейського зеленого курсу, стандартів європейського законодавства.

Ми аналізуємо  положення урядового плану відбудови України, пропозиції та дослідження громадських організацій та експертів, рекомендації міжнародних партнерів, а також актуальну інформацію, зокрема, про ті жорстокі уроки війни, які демонструють сьогодні безпомічність старих систем і сталість новітніх, які рятують життя українців.

Рекомендації та конкретні пропозиції щодо зеленого відновлення для різних секторів та територій будуть представлені галузевим міністерствам та регіональним структурам, поширені через соціальні мережі та медіа.

Що буде в результаті?

  • Аналітичний документ буде публічно презентований, доступний на сайті платформи та організацій-учасниць, поширюватиметься до регіональних і національних структур, відповідальних за повоєнне відновлення України.
  • Принципи зеленого відновлення будуть враховуватися в планах відбудови України.

Хто ми?

Робоча група 3 Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства.


Ініціатива впроваджується в рамках проєкту «Підтримка діяльності Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного партнерства 2021-2023», який реалізує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за фінансової підтримки Європейського Союзу.