Трансформація

Трансформація

Наш світ сьогодні швидко змінюється. Зникає звичний спосіб життя, закриваються надійні бізнеси, доводиться перебудовувати графіки, шукати інші ритми й сенси. Важливішими за все інше стають здоров’я та виживання. І за цими поняттями тягнеться довжелезний ланцюжок взаємопов’язаних потреб, умов, завдань, – які змінюють все і в повсякденному житті, і в глобальному сенсі.

«Настав час використати наші страхи, створити надію та стимулювати дії для побудови стійких суспільств на довгострокову перспективу» – стверджує Римський клуб і надає системні рекомендації для лідерів країн світу стосовно виходу з глобальної кризи.

Римський клуб закликає визнати, що наша планета нині стикається не тільки з пандемією COVID-19, а й з «більш глибокою та довгостроковою кризою, корінням якої є низка взаємопов’язаних глобальних проблем. Останні дослідження стосовно стану довкілля та захворювань свідчать про те, що торгівля дикими тваринами, нестабільна система харчування, втрата біорізноманіття та вирубка лісів є ключовими рушійними чинниками пандемії. Як і COVID-19, зміни клімату, втрата біорізноманіття та фінансовий крах не дотримуються національних чи навіть фізичних кордонів» (повний текст англійською).

Трансформація в світі вже почалася. Європейський Союз проголосив новий Зелений курс, який напевне змінить ситуацію не тільки на нашому континенті.

«Нинішня криза є безпрецедентним закликом до пробудження. Ми повинні перетворити одужання на реальну можливість діяти правильно заради майбутнього», – зазначив Генеральний Секретар ООН Антоніу Гутерріш у щорічному зверненні з нагоди Міжнародного Дня Землі 2020.

Ми відслідковуємо глобальні світові тренди та зміни, що відбуваються в різних країнах, – щодо стану довкілля і кліматичних змін та взаємозв’язків цих явищ зі станом здоров’я та якістю життя. Зокрема, ми досліджуємо теми здорового харчування, фермерства у сучасних умовах, сталого розвитку сільських територій. Надання якісних туристичних послуг, які не шкодять природному середовищу, впровадження обігової економіки, застосування найкращих практик та конкретних прикладів – сподіваємось, що ця інформація допоможе нашим співвітчизникам знайти для себе нові можливості у світі, що змінюється.

Дякуємо Катерині Мальковій за логотип проєкту 🙂

Проєкти: