Грантова програма «Підтримка органічного сектору в Україні»

Грантова програма «Підтримка органічного сектору в Україні»

Грантову програму ініційовано об’єднанням «Органічна Ініціатива», до складу якого входять ключові учасники органічного сектору України.


Сільське господарство залишається однією з важливих галузей економіки, адже Україна впродовж багатьох років була важливим світовим постачальником сільськогосподарської та продовольчої та продовольчої продукції.

Прямі втрати від окупації та прямих влучань, блокування портів, руйнування об’єктів інфраструктури та ланцюгів постачання, значне збільшення цін на добрива, пальне та логістику – це не вичерпний перелік проблем, з якими стикнулися агровиробники за ці 5 місяців.

Попри всі складнощі українські органічні аграрії змогли провести весняну посівну кампанію та розпочати збір цьогорічного врожаю.

Важливо, що органічне виробництво залишається одним із пріоритетів сільськогосподарського виробництва в Україні як для виробників, так і для влади.

Звернення органічного сектору у зв’язку із повномасштабним вторгненням росії на територію України (березень 2022)

Прес-реліз об’єднання «Органічна ініціатива» щодо ситуації в органічному секторі України після 5 місяців повномасштабного вторгнення росії (за результатами опитування органічного бізнесу, липень 2022)

Fil:Dark Green Arrow Up.svg

Мета грантової програми

– підтримка виробників органічних продуктів, збереження та посилення спроможності органічного сектору України у середньо- та довгостроковій перспективі.

Учасники програми – оператори органічного ринку, надавачі послуг, громадські організації та спілки, що працюють у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції – юридичні особи резиденти України.

Fil:Dark Green Arrow Up.svg

Отримати підтримку

  • 1 етап грантової програми реалізовано з квітня по серпень 2022 року.

Перелік виробників, які отримали пряму фінансову підтримку в рамках першого етапу грантової програми за посиланням.

  • 2 етап грантової програми буде спрямований на посилення спроможності органічного сектору, підтримку органічних операторів, виробників та переробників органічних сертифікованих харчових продуктів з акцентом на збут, продажі та маркетинг на внутрішньому ринку.

Важливим на цьому етапі є створення передумов для збереження та подальшого розвитку органічного сектору України. Надаватиметься підтримка ініціативам, що сприятимуть відновленню економічної спроможності операторів та надавачів послуг органічного ринку.

Увага! Термін прийому заявок продовжено до 20 вересня 2022 року (включно) на електронну адресу info@organicinitiative.org.ua.

Детальна інформація про грантову програму, перелік можливих витрат, форми заявок тощо можна знайти в положенні про грантову програму «Підтримка органічного сектору в Україні» (завантажити всі форми одним файлом в форматі zip https://www.dossier.org.ua/wp-content/uploads/2022/08/Organic-Grant-Program-forms.zip).

Рекомендуємо також ознайомитись з відповідями на найбільш поширені запитання (завантажити).

На цьому етапі планується підтримати орієнтовно 30 заявок на загальну суму 150 тис доларів США. Максимальний розмір підтримки на одну заявку становить 5 тисяч доларів США в гривневому еквіваленті (орієнтовно 180 тис. гривень).

Результати розгляду заявок будуть оголошені до кінця вересня 2022 р., орієнтовний початок реалізації діяльності – початок-середина жовтня 2022 р.

В разі виникнення додаткових питань звертайтесь до Наталі Чоловської, президентки ЛМГО «Екотерра»  за тел. +38 050 430 76 23.

Fil:Dark Green Arrow Up.svg

Грошовий фонд грантової програми формується з благодійних пожертв та внесків фізичних та юридичних осіб (резидентів та нерезидентів України), цільових внесків міжнародних проєктів/програм технічної допомоги та інших надходжень.

Реквізити для підтримки

Fil:Dark Green Arrow Up.svg

Звітність та публічна інформація

Нас підтримують:

  • Компанія БТУ-ЦЕНТР (Україна) долучилася до грантової програми та надає благодійну допомогу органічним виробникам у форматі 100 комплектів із 4 біопрепаратів для живлення та захисту рослин – 1 070 400 грн

та інші приватні донори.

Загальна сума грошової та матеріальної підтримки складає 346 000 доларів США

Ми цінуємо підтримку кожного партнера та прихильника, який прагне зберегти та відновити український органічний сектор!

Fil:Dark Green Arrow Up.svg

Для контактів:

  • Катерина Шор, Інформаційний центр «Зелене досьє», +380 67 440 5937 (WhatsApp, Viber, Telegram, Signal), +49 16 091 468 987 e-mail: info@dossier.org.ua.
  • Олена Дейнеко,  координатор «Органічної ініціативи», +48 573 816 280 (Польща), +380 050 944 1242 (Україна), +380 067 103 9694 (WhatsApp, Viber, Telegram), e-mail: coordinator@organicinitiative.org.ua